Atdzīvini savu darbagaldu ar Decoupage tehnikas palīdzību

Decoupage tehnika sinu töölaua hingestamiseks

Ja tavas dvēseles mirdzums vairs nespēj sadzīvot ar tava darbagalda lietišķo pelēcību, tad izmanto šīs idejas, lai pārvērstu darba galdu par tavu domu lidojuma un fantāzijas bagātības liecību.

Nepieciešamie materiāli:

  • Akrila krāsas
  • Decoupage līme un laka (spīdīga vai pusmatēta, atkarībā no tā, kāds priekšmets tiek dekorēts)
  • Decoupage vai kāds cits plāns papīrs ar ūdens noturīgu apdruku
  • Sintētiskā materiāla ota ar vēlams īsu kātiņu
  • Ūdens trauks, vēlams 2
  • Līmlente un šabloni pēc nepieciešamības

Darba gaita:

1) Attīri dekorējamo virsmu no taukiem un putekļiem, ja nepieciešams, noklāj virsmu ar akrila rokdarbu krāsām un ļauj nožūt.


2) Ja dekorēts tiek klēpjdators vai kāds cits trauslāks darba līdzeklis, nolīmē ar līmlenti visas iespējamās vietas, uz kurām varētu, tomēr nedrīkstētu nokļūt krāsa vai laka.


3) Līmlente un šabloni ir ļoti noderīgi arī veidojot uz pamata virsmas dažādas svītras, rūtis vai citas figūras.


4) Izgriez motīvu un atzīmē tā kontūras uz dekorējamā priekšmeta.


5) Ja fons ir tumšā krāsā, nokrāso papīra figūras aizmugurējo pusi ar akrila rokdarbu krāsu baltā krāsā un ļauj tam nožūt.


6) Iemērc motīvu ūdenī un tad viegli nosusini to ar papīra salveti.


7) Noklāj pamatni, uz kuras tiks likts izgrieztais motīvs, un apmēram 1cm platu joslu ap to ar līmi, uzliec motīvu uz šīs virsmas un nostiprini to cieši, velkot ar otu no vidus uz malām.


8) Notīri lieko līmi ar salveti. Pārliecinies, ka zem papīra nepaliek gaisa burbuļi vai krokas.


9) Ļauj darbam 10-15 min žūt, tad vari turpināt žāvēšanu ar fēnu. Šeit gan jāuzmanās – pārāk liels karstums un pārāk tuvu novietots fēns var izraisīt motīva novirzīšanos un sīku plaisu veidošanos. To labošana vairs nav iespējama.


10) Noklāj nožuvušo virsmu ar laku, ļauj nožūt un atkārto lakošanu vēl 2-4 reizes. Lai virsma iznāktu gluda, lakas žāvēšanai neizmanto fēnu! Jo lielāka ir izdekorētā priekšmeta paredzamā lietošanas slodze, jo vairāk lakas kārtas jāuzklāj!